Sport w szkole

 

    Strona główna   Trochę historii   Ostoja Przyrody  
    Szkolna galeria   Sport w szkole   Trochę o nas samych  
   

 Strona redagowana przez p.Grażynę Andrys i p.Dominika Wawrzynowicza

 

 

Nasze SPORTOWE zmagania w 2014r.

 

 

01.03.2014

 

MISTRZOSTWA POWIATU GRODZISKIEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH w PIŁCE SIATKOWEJ

(kat.chłopców I miejsce SZKOŁA PODSTAWOWA JABŁONNA)

 

  GALERIA  

 

**********************************************************************************

 

27.02.2014

 

MISTRZOSTWA REJONU POZNAŃ TEREN ZACHÓD w PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT GIMNAZJÓW w SZAMOTUŁACH 

 ( V miejsce GIMNAZJUM  JABŁONNA)

 

GALERIA

 

**********************************************************************************

 

22.02.2014

 

MISTRZOSTWA POWIATU GRODZISKIEGO GIMNAZJÓW w PIŁCE SIATKOWEJ

( Imiejsce GIMNAZJUM JABŁONNA kat.dziewcząt, III miejsce GIMNAZJUM JABŁONNA kat.chłopców)

 

GALERIA

 

**********************************************************************************

 

18.01.2014

 

MISTRZOSTWA GMINY RAKONIEWICE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH  w PIŁCE SIATKOWEJ

(I miejsce SZKOŁA PODSTAWOWA JABŁONNA kat. chłopców,  II miejsce SZKOŁA PODSTAWOWA JABŁONNA kat. dziewcząt)

 

GALERIA

 

**********************************************************************************

 

11.01.2014

 

MISTRZOSTWA GMINY RAKONIEWICE GIMNAZJÓW w PIŁCE SIATKOWEJ

( I miejsce Gimnazjum Jabłonna kat. dziewczat, I miejsce Gimnazjum Jabłonna kat. chłopców)

 

GALERIA

 

~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~

 

sezon 2012/2013

 

I miejsce w Rejonie w piłce siatkowej:)

 

Pozostałe zdjęcia z naszych zmagań znajdziesz tutaj:)

 

 

sezon 2010/2011     

 

    SPORTOWA JESIEŃ W ZSP JABŁONNA     

 

 

 Chciałbym w telegraficznym skrócie przedstawić to, co działo się w sportowym życiu szkoły na przełomie września i października 2010/2011 roku. Dobiegły końca zmagania naszych biegaczy na arenie gminnej, powiatowej i wojewódzkiej w tym roku kalendarzowym.

30 września 2010r. odbyły się Mistrzostwa Gminy w sztafetowych biegach przełajowych szkół podstawowych i gimnazjalnych.

 

 Sztafeta mieszana Szkoły Podstawowej w składzie:

 

1.      1. Patrycja Piechocka

2.      2. Paweł Łatka

3.      3. Marta Pajchrowska

4.   4. Patryk Hantsch

5.   5. Magdalena Woźna

6.   6. Damian Brychcy

7.   7. Agnieszka Kurpisz

8.   8. Adrian Hantsch

9.   9. Magdalena Roguszka

10.10. Adam Lehmann

oraz rezerwowi:

Sylwia Marek i Szymon Kaczmarek,

 

  zajęła I miejsce, pokonując zespoły z  Rakoniewic i Rostarzewa. Ta sama ekipa 9 października 2010r. na Mistrzostwach Powiatu Grodziskiego wywalczyła     również I miejsce, zostawiając za plecami szkoły z Konojadu, Wielichowa, Grodziska Wlkp. i Granowa! Był to historyczny awans do Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w tej dyscyplinie, które odbyły się 22 października 2010r. w Racocie. Na 44 zespoły nasza sztafeta uplasowała się na wysokim, XXIV miejscu!

 

Brawo!

 

W rywalizacji dziewcząt szkół gimnazjalnych, nasz zespół wystąpił w następującym składzie:

 

1.      1. Marta Nitsche

2.   2. Karolina Piechocka

3.   3. Karolina Ciężka

4.   4. Julita Tobota

5.   5. Anna Marciniak

6.   6. Martyna Marek

7.   7. Kornelia Pukacka

8.   8. Karolina Kaczmarek

9.   9. Paulina Marciniak

10.10. Monika Jarzyna

  rezerwowa: Paula Mądra

 

Dziewczęta nie miały sobie równych i z wielką przewagą nad zespołami z Rakoniewic i Rostarzewa wygrały Mistrzostwa Gminy. Na powiecie do reprezentacji dołączyły Julia Bernakiewicz oraz Karolina Wrembel. Mimo dwóch zmian w sztafecie nie udało się powtórzyć sukcesu z gminy i ostatecznie dziewczęta zajęły IV miejsce.

 

Sztafeta chłopców naszego gimnazjum wystąpiła w składzie:

 

1.      1. Jakub Pilarski

2.      2. Mateusz Adamski

3.   3. Michał Ośka

4.   4. Mateusz Pajchrowski

5.   5. Adrian Bartkowiak

6.   6. Bartosz Janowski

7.   7. Tomasz Kozłowski

8.   8. Marcin Jęsiek

9.   9. Adam Roguszka

10 10.Mateusz Kaczmarek

  rezerwowy: Patryk Nitschke

 

  zajęła w Mistrzostwach Gminy II miejsce, ulegając tylko ekipie z Rakoniewic.

 

…………………………………………………………………………………………………………………………

 

 

W październiku odbyły się również Mistrzostwa Gminy i Powiatu w indywidualnych biegach przełajowych (kat. wiekowe to wspólny bieg  kl. IV i V SP, I i II G, i osobny dla kl. VI SP i III G).

 

Szkołę Podstawową reprezentowali w Gminie: 

          

        Dziewczęta:                                                       Chłopcy:

                                              kl. IV-V

1.      1. Magdalena Roguszka                                      1. Patryk Hantsch

2.   2. Marta Pajchrowska                                         2. Dawid Koza

3.   3. Aleksandra Biskup                                          3. Szymon Kaczmarek

4.   4. Paulina Nitschke                                             4. Kamil Lemański

5.   5. Daria Anders                                                   5. Adrian Ratajczak

6.   6. Marzena Cylna                                                6. Damian Kowala

                                               kl. VI

1.   1. Agnieszka Kurpisz                                           1. Adam Lehmann

2.   2. Sylwia Marek                                                  2. Damian Brychcy

3.   3. Rozalia Budna                                                 3. Adrian Hantsch

4.   4. Emilia Olejniczak                                             4. Paweł Łatka

5.   5. Magdalena Woźna                                           5. Paweł Zemski

6.   6. Patrycja Piechocka                                          6. Patryk Umiński

 

        Gimnazjum w Gminie reprezentowali:

 

                                               kl.  I-II

1.       1. Monika Jarzyna                                     1. Mateusz Kaczmarek

2.    2. Martyna Marek                                      2. Adam Roguszka

3.    3. Kornelia Pukacka                                   3. Bartosz Ciuka

4.    4. Karolina Kaczmarek                               4. Jakub Pilarski

5.    5. Anna Marciniak                                      5. Marcin Jęsiek

6.    6. Karolina Piechocka                                 6. Patryk Nitschke

                                                kl. III

1.    1. Marta Nitsche                                          1. Tomasz Kozłowski

2.    2. Paulina Marciniak                                     2. Filip Świętoniowski

3.    3. Karolina Wrembel                                     3. Michał Ośka   

4.    4. Agata Łatka                                              4. Adrian Bartkowiak

5.    5. Joanna Ciuka                                            5. Mateusz Adamski

                                                                          6. Łukasz Cylny

 

Z wymienionych powyżej osób  do Mistrzostw Powiatu, które odbyły się 23 października 2010r. zakwalifikowali się:

 

   SZKOŁA PODSTAWOWA

 

   kl. IV-V

1.     Daria Anders, I miejsce                                Szymon Kaczmarek, IV miejsce

2.     Magdalena Roguszka, II miejsce

3.     Paulina Nitschke, IV miejsce

4.     Marta Pajchrowska, V miejsce

   kl. VI

1.     Rozalia Budna, II miejsce                            Adam Lehmann, I miejsce

2.     Emilia Olejniczak, III miejsce                       Damian Brychcy, IV miejsce

3.     Patrycja Piechocka, IV miejsce

4.     Sylwia Marek, V miejsce

5.     Magdalena Woźna, VI miejsce

  GIMNAZJUM

 

   kl. I-II

1.        Martyna Marek, I miejsce                            Mateusz Kaczmarek, II miejsce

2.     Monika Jarzyn a, II miejsce                         Adam Roguszka, III miejsce

3.     Anna Marciniak, III miejsce                         Bartosz Ciuka, V miejsce

4.     Karolina Kaczmarek, IV miejsce                  Marcin Jęsiek, VI miejsce

5.     Karolina Piechocka, V miejsce                         

   kl. III

1.        Paulina Marciniak, I miejsce                       Tomasz Kozłowski, III miejsce

2.     Marta Nitsche, II miejsce                            Filip Świętoniowski, V miejsce

3.     Karolina Wrembel, III miejsce

4.     Joanna Ciuka, IV miejsce

5.     Agata Łatka, V miejsce

6.     Julita Marciniak, VI miejsce

Z tej licznej grupy do Mistrzostw Wojewódzkich, które odbędą się na wiosnę, awans zapewnili sobie:

 

  SZKOŁA PODSTAWOWA

1.        Magdalena Roguszka, III miejsce                 Adam Lehmann, I miejsce

2.     Magdalena Woźna, IV miejsce                     Damian Brychcy, III miejsce

 

 

  GIMNAZJUM

1.        Martyna Marek, I miejsce                           Mateusz Kaczmarek, II miejsce 

2.     Paulina Marciniak, I miejsce                       Adam Roguszka, III miejsce   

3.     Karolina Kaczmarek, IV miejsce

4.     Marta Nitsche, IV miejsce

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

                                                                                       Dominik Wawrzynowicz

                                                                                     nauczyciel wychowania fizycznego

 

   Pozostałe zdjęcia ze sportowych zmagań znajdziesz tutaj:) 

 

 

 

 

~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~#~~

 

 

   Zawody Powiatowe w Piłce Siatkowej  - sezon 2007/2008

 

Siatkówka chłopców - 14.II.2008r., Rakoniewice

 

Skład drużyny:

  1. Mateusz Kubicki
  2. Bartosz Stankowski
  3. Łukasz Nitschke
  4. Przemysław Pajchrowski
  5. Dawid Roguski
  6. Dominik Laskowski
  7. Błażej Bochna
  8. Mateusz Klimek
  9. Łukasz Staśkowiak
  10. Jarosław Kurpisz
  11. Mateusz Kosowski
  12. Krzysztof Flieger

 

Gr. A – Jabłonna, Kamieniec, Wielichowo

Gr. B – Granowo, Grodzisk Wlkp.

 

Mecze grupowe:

Wyniki:

Jabłonna-Wielichowo 2-0 (25-5, 25-11),

Grodzisk Wlkp.-Granowo 0-2 (15-25, 12-25),

Kamieniec-Wielichowo 2-1 (23-25, 26-24, 15-9),

Jabłonna-Kamieniec 2-0 (25-16, 25-9),

 

Mecz o III miejsce:

 

Grodzisk Wlkp. – Kamieniec 2-1 (24-26, 25-23, 15-8)

 

 

Mecz finałowy:

 

Jabłonna – Granowo 2-0 (25-12, 25-13) 

 

Wyniki końcowe:

I miejsce – Jabłonna,

II miejsce – Granowo,

III miejsce – Grodzisk Wlkp.,

IV miejsce – Kamieniec,

V miejsce – Wielichowo.

 

 

 

Do Mistrzostw Rejonu awansował zespół z Jabłonny!!!

   

Pozostałe zdjęcia z Zawodów Gminnych i Powiatowych znajdziesz pod adresem:

http://picasaweb.google.pl/tipi1.maly/PiKaSiatkowa_gmina_powiat

opiekun: D.Wawrzynowicz

 

 


     Zawody Gminne w Piłce Siatkowej  - sezon 2007/2008

 

Siatkówka dziewcząt - 14.I.2008r. 

Skład drużyny:

  1. Anna Szklarek
  2. Dominika Budna
  3. Patrycja Kowala
  4. Marcelina Jarzyna
  5. Ewelina Mendel
  6. Dominika Florek
  7. Angelika Radzik
  8. Martyna Majchrzak
  9. Donata Wojtkowiak
  10. Monika Rabiega

Wyniki:

I miejsce – Jabłonna

II miejsce – Rostarzewo

III miejsce – Rakoniewice.

    

 

 

 

Siatkówka chłopców - 15.I.2008r.

Skład drużyny:

  1. Mateusz Kubicki
  2. Bartosz Stankowski
  3. Łukasz Nitschke
  4. Przemysław Pajchrowski
  5. Dawid Roguski
  6. Dominik Laskowski
  7. Błażej Bochna
  8. Mateusz Klimek
  9. Łukasz Staśkowiak
  10. Jarosław Kurpisz
  11. Mateusz Kosowski
  12. Krzysztof Flieger

Wyniki:

I miejsce – Jabłonna

II miejsce – Rostarzewo

III miejsce – Rakoniewice

 

   

  

   

Pozostałe zdjęcia z Zawodów Gminnych i Powiatowych znajdziesz pod adresem:

http://picasaweb.google.pl/tipi1.maly/PiKaSiatkowa_gmina_powiat

 

 

 

 

                                               

 

                                                                                                     

                                                                                                                             

 

 

 

         

 

 

                

                                                                                                                                             

 

 

.